top of page

Paul Phoenix /England/

Paul Phoenix je držitel ceny Grammy s rozsáhlými zkušenostmi a znalostmi v oblasti vokálních stylů a jazyků. Jako ostřílený hlasový trenér se specializuje především na mladé vyvíjející se hlasy v rámci jejich projevu či technik potřebných k pěveckým konkurzům. Jeho učitelské schopnosti jsou výjimečné. Po sedmnácti letech a téměř dvou tisících koncertech, kterých se účastnil jako zpěvák či trenér, se Paul rozhodl ukončit svou kariéru tenora v renomovaném vokálním souboru King’s Singers, aby se mohl soustředit na nový projekt zvaný „Purple Vocals – Perform & Engage“. Pro Paula je předání svých znalostí a zkušeností, které nabral během své čtyřicetileté pěvecké kariéry (od ministrantského zpěvu až po oceňovaného sólistu), naprosto klíčovou záležitostí.

Purple Vocals je osobním a online poradenstvím, které se věnuje sborům, vokálním souborům, ale i jednotlivcům hned na několika úrovních. Zabývá se projevem, pěveckou technikou a profesním rozvojem. Paul se v rámci Purple Vocals věnuje pěveckému tréninku i na King’s College na Univerzitě v Cambridgi a King’s College London (zde je poradcem a patronem a capella souboru „All the King‘s Men“, kteří jsou držiteli mnoha ocenění).

Purple Vocals navíc v současnosti spolupracuje s mnoha zahraničními soubory ze zemí, jako je například Čína (INTERKULTUR and China Conservatory of Music, Peking), Nizozemí (Utrecht Music Conservatorium) či Švýcarsko (Künstlerhaus Boswil). Paul navíc často zpívá jako hostující sólista, má hluboké znalosti v různých pěveckých stylech a umí mluvit nespočtem jazyků. Během několika posledních měsíců procestoval Paul jako zpěvák hned několik zemí včetně Německa, Velké Británie, Nizozemí, Itálie, Kolumbie, Spojených států nebo Číny.

Grammy Award-winning singer Paul Phoenix has extensive knowledge and experience in a variety of vocal styles and numerous languages. As an experienced vocal coach he has a particular interest in young and developing voices, in presentation, interview and audition technique. His skills as a mentor and in community engagement are exceptional. After 17 years and nearly 2000 concerts performing, mentoring and coaching as tenor in one of the world’s most celebrated vocal ensembles, The King’s Singers, 2014 marked Paul Phoenix’ ‘retirement’ from The King’s Singers and the launch of a new phase: ‘Purple Vocals – Perform & Engage’. It is important to Paul to pass on the many skills he learned not only as a King’s Singer, but as a performer with 40 years of experience – from St. Paul’s Cathedral Chorister to award-winning soloist. Purple Vocals is both an online and personal consultancy, coaching choirs, ensembles and individuals in a range of skills, including presentation, vocal technique and professional development. Paul gives regular coaching to conductors, ensembles and individuals on performance and presentation, including King’s College at the University of Cambridge, and King’s College London. (As Patron of and advisor to ‘All the King’s Men’, an award winning collegiate A Cappella ensemble). Purple Vocals is a growing international consultancy, including but not limited to China (as guest of INTERKULTUR and China Conservatory of Music, Beijing), the Netherlands (Utrecht Music Conservatorium) and Switzerland (Künstlerhaus Boswil). Paul Phoenix also sings as a guest soloist and has extensive knowledge and experience in a variety of vocal styles and numerous languages. The last few months have seen Paul singing in several countries, among them Germany, Great Britain, the Netherlands, Italy, Colombia the USA and China.

07/06/2018

Paul Phoenix

11:00 - 12:30 "Working with ensembles" (budova ZUŠ Jitro, Hradec Králové)

​Close Harmony Friends /Slovakia/

a odborná veřejnost

07/06/2018

Paul Phoenix

15:00 - 16:30 "Working with ensembles" (budova ZUŠ Jitro, Hradec Králové)

Ars Nova Énekegyüttes /Hungary/, Tvoje máma /Czech Republic/

a odborná veřejnost

08/06/2018

Paul Phoenix

9:00 - 10:30 "Working with ensembles" (budova ZUŠ Jitro, Hradec Králové)

Chorbell /Czech Republic/, Ingenium Ensemble /Slovenia/

a odborná veřejnost

08/06/2018

Paul Phoenix

14:00 - 15:30 "Working with ensembles" (budova ZUŠ Jitro, Hradec Králové)

Anima Solla /Latvia/, Ensemble Frizzante /Czech Republic/

a odborná veřejnost

Please reload

SKETY /Czech Republic/

Jsme šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy jsme vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. V roce 2017 nám na labelu Warner Music vyšlo CD "Týdytý", které je plné autorské tvorby a skvělých hostů. Naše debutové CD se jmenuje "Skety" a bylo v roce 2015 nominováno ve čtyřech kategoriích na mezinárodní žánrové ceny CARA (Contempoprary A Cappella Recording Awards). Hlásíme se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouváme tam, kde by to mnozí nečekali a vytváříme tak svůj osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb leží naše těžiště též ve výrazné autorské tvorbě, zejména z dílny skladatele Petra Wajsara. Říká se o nás, že naše hudba dává vzpomenout na legendární vokální tělesa Singers Unlimited či Manhattan Transfer, i když jdeme vlastní, originální cestou.

SKETY is a vocal group made up of young professional Czech jazz singers and musicians who are fully engaged in the contemporary scene. In July 2014, SKETY were awarded the prestigeous Ward Swingle Award in category Jazz at Vokal.Total in Graz. As each member also fronts their own projects including solo and big band appearances, their singing together is a rich and much loved platform for all of them. Despite their relatively short existence, SKETY have already established their name on the scene. Having recorded and performed with prominent artists, they have also made live performances on TV. Inspired both by contemporary world and Czech composers, they aim to bring the music they love to life.

07/06/2018

SKETY

​12:00 - 13:30 "Amplification of a cappella music: best practices, advantages and pitfalls" (Studio PH - Adalebrtinum, Hradec Králové)

zaregistrované sbory, vokální soubory

a odborná veřejnost

Please reload

bottom of page