top of page

O festivalu / About Festival

Jubilejní 15. ročník festivalu Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové proběhne od 7. do 10. června 2018. Tento festival se každý rok zaměřuje na jiné typy sborů a letos jimi jsou vokální soubory a komorní sbory. Kromě Hradce Králové se v rámci patnáctého ročníku uskuteční koncerty v Semilech, Pardubicích, Praze a Brně. Festival Sborové slavnosti opět přivítá desítky vynikajících zpěváků nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska, Lotyšska či Slovinska.

 

Vzácným hostem letošního festivalu bude Paul Phoenix, držitel ceny Grammy a bývalý člen světoznámých King’s Singers. Paul Phoenix povede velkou část z osmi workshopů, které se v rámci Sborových slavností uskuteční. Tyto workshopy budou cíleny nejen na účastníky festivalu, ale mohou se jich zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti. Další workshopy pak povedou umělecké vedoucí vokálních souborů Anima Solla a Ars Nova a také a cappella sextet Skety.

 

V sobotu 9. června pak od 18 hodin proběhne Galakoncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na tomto koncertě sbory již tradičně předvedou skladbu, kterou během tří festivalových dní v Hradci Králové secvičí. Tento rok se nácviku ujme dirigent Roman Válek. Společnou skladbou bude tentokrát dílo Čtyři písně o Marii od Bohuslava Martinů.

bottom of page